Mauki - spolehlivý likvidátor hryzců, hrabošů i krtků
MAUKI

Hryzce, hraboše a krtkovia spôsobujúce škody? Vieme ako na ne ...

Od roku 2013 úspešne prevádzkujeme a teraz aj distribučne zabezpečujeme predaj švajčiarskeho stroje od firmy Bruhwiler maschinen AG, predávaného pod názvom Mauki.

Mauki spoľahlivo ničí všetky škodcu v norách metódou fumigácia (vykurovaním). Robustné a výkonné Mauki produkujúce oxid uhličitý v kombinácii s oxidom uhoľnatým všetko dýchajúce v norách plynom veľmi rýchlo zasiahne a spoľahlivo a bezbolestne usmrtia. Aby bol efekt plynovania smrteľne jedovatým Zahrada rodinného domu obklopená zástavbou. Jako zdroj byl kouřem Mauki identifikován kompostér a to i u souseda, se kterým jsou chodby krtka obecného propojené. Vzhledem k položeným těžkým textiliím na okrasných záhonech je zákrok v tomto stavu  velmi obtížný a musí být několikrát opakovaný.oxidom uhelnatým zameraný len na strojca škôd spôsobených hryzce a hrabošov a vo výnimočných prípadoch aj krtkom, je nutná znalosť ich spôsobu života, zvykov a zároveň mať schopnosť škodca bezpečne rozlíšiť. A to je bez základných znalostí ťažké, pretože všetci majú na prvý pohľad spoločné znaky: a to je život pod zemou a vydolovaná zemina vo forme kopčekov, vyzerajúci na prvý pohľad od všetkých podobne. Ale najprv by sme sa mali zamyslieť nad tým, prečo práve nám svojou existenciou spôsobujú škody, prečo tak vytrvalo zotrvávajú aj keď sa ich všemožne snažíme vypudiť do lokalít, kde sa nás ich činnosť nebude dotýkať (viac o rozlišovacích znakoch medzi hryzce, hrabošov a krtkom).

Mauki - stroj na likvidáciu hlodavcov, hrabošov a krtkov

Likvidace hryzce vodního, který soustavným ožíráním kořenů likviduje všechny ovocné stromy a keře v okolí. Některé se již pro malou stabilitu naklánějí.Existuje veľa tzv. "Zaručených metód" proti výskytu krtkov, hlodavcov a hrabošov. Je určite ekologické hľadať pred nimi ochranu u ich prirodzených nepriateľov, uplatňovať mechanické metódy (siete okolo koreňových systémov), vysádzať návnadou rastliny (s cieľom sústrediť ich na iné miesta), vykonávať alternatívne metódy (vlasy, chlpy dravých zvierat) alebo používať aromatické látky ( listy orecha, bazy, alebo strúčiky cesnaku a cibule), akustické a elektronické prístroje. Alebo už menej ekologické a mnohokrát nezákonné chytanie do pascí, pokladanie otrávených návnad a vykonávanie iných mnohokrát aj pre človeka nebezpečných a zároveň komických metód, ako je napr. Likvidácia krtkov, hlodavcov a hrabošov zaplynovaním výbušným propán butánom. Samotné zaplynenie tak nebezpečné nie je, ako jeho neskoršie Krtek obecný se nejčastěji vyskytuje po obvodu hřiště (pod zábradlím, střídačkami, dlažbou) a odtud vyráží na plochu, kterou během krátké doby dokáže rozvlnit natolik, že se hřiště stane nepouživatelné. zážih. Nikto, okrem škodca samotného, ​​totiž presne nevie, kam až vedú chodby, ako sú hlboké a kde vyúsťujú. Poznám prípad jedného skleníka na južnej Morave, ktorý prišiel týmto spôsobom o svoje skla. Je na každom, či chce bez výrazného efektu investovať peniaze aj čas do nejakej z uvedených "zaručených metód", alebo likvidáciu týchto škodcov zverí spoľahlivému, profesionálnemu a veľmi účinnému strojmi Mauki.
Mauki funguje na princípe fumigácia (zaplynenie) oxidom uhoľnatým v kombinácii s oxidom uhličitým a to v súlade s českými zákonmi o týranie zvierat. Tým sa jedná o schválený profesionálny stroj, ktorým je možné vykonávať likvidácia nielen hryzcov a hrabošov, ale aj krtkov spôsobujúcich škody. Oxid uhoľnatý nie je jedovatý len pre škodcov, ale aj pre človeka. Preto sa strojom Mauki môže pracovať len vyškolená Na golfovém hřišti je výskyt krtka obecného doslova pohromou a je nutné dbát na všechny druhy prevence. Likvidace krtka obecného je na hřištích oprávněná, svou činností způsobuje škody mnohdy zapříčiňující omezení provozu hřiště. Renovace trávníku je po návštěvě krtka nákladná a dlouhotrvající.osoba dodržiavajúci bezpečnostné predpisy uvedené v návode použitia, ktorý je súčasťou každého stroja. Oxid uhoľnatý je do vyhĺbených chodieb vháňaný pomocou veľkého tlaku výfukových plynov výkonného spaľovacieho motora Honda, pre lepší transport po komplikovane prístupných miestach, uloženom na robustnom pozinkovanom podvozku podobnom traktory. Z prídavnej 10 litrovej nádrže si čerpadlo nasáva zmes benzínu a nafty a presným dávkovaním v špeciálnom tlmiči výfuku zmes paliva vstrekuje. Palivo sa veľmi rýchlo odparí a vzniknutá zmes plynov (oxidu uhoľnatého a oxidu uhličitého vo forme bieleho dymu) je vedená kovovou flexibilnou hadicou, ktorá je zakončená širokým zvonom na troch fixačných tŕňoch, ktoré bránia jeho zosunutiu, alebo odskočenie po nasadení na ústie odkryté chodby ( pri premiestňovaní Likvidaci krtků, hryzců a hrabošů provádějte v časných jarních, nebo pozdních podzimních měsících. V této době je likvidace škůdců nejúčinnější.zvona na iné už pripravené vstupy do nôr je vždy nutné vypnúť vyvíjanie plynu). Výkonný motor Mauki vyvíja tak veľký tlak, že táto zmes jedovatých plynov v systéme chodieb vytlačí kyslík. Tým sú pľúca škodcov behom okamihu ochromené a to vedie k ich veľmi rýchle a bezbolestné smrti. Zlikvidované, alebo omámenie hlodavcami, hraboše alebo krtkovia zostávajú prevažne vo svojich chodbách, ale v prípade ich nájdenia a ulovenie predátorom nehrozí žiadne ďalšie nebezpečenstvo sekundárneho zamorenia. Pre 100% účinok je nutné zasiahnutí celého systému chodieb a to sa dosahuje vháňaním jedovatého plynu na viacerých miestach. V praxi to znamená, že každých 10 metrov musia byť vháňaný plyn po dobu minimálne 10 minút. V svahovitom teréne je nutné pracovať zhora nadol, na rovine sa vyplynuje okolia a ďalej sa postupuje kruhovito smerom k stredu. Súčasťou stroja je sondovacej tyč s guličkovým zosilnením na Mauki likvidující krtka obecného na koupališti. Napadený byl trávník i okrasné záhony.konci pre väčšie výstupný otvor. Vďaka nej bezpečne spoznáte, či je v mieste vpichu chodba hryzce, krtka aj hraboša a biely unikajúci dym prezradí, až bude aj táto lokalita zaplnená plynom.

Technické údaje
Model Honda GX 200
Výkon motora  4,1 kW / 5,5 HP
Rozmery: V/Š/D 64/59/126 cm
Pohonné hmoty  Natural 95
Prídavná nádrž  Natural 95 + nafta2% (1:50)
Veľkosť prídavné nádrže  10 litrov
Podvozok Pozinkovaná oceľ
Výroba Švajčiarsko

Trávník a okrasný záhon devastovaný hryzcem a krtkem. Charakteristické kopce zeminy a kouř z Mauki jasně ukázal na propojení jejich chodeb.
Růže bez kořenů, to je práce hryzce vodníhoMauki v eshope

Uvedená cena je platná pre zákazníkov zo Slovenska a je vrátane transportných nákladov.

Mauki pre záhradnícke a realizačné firmy

Uvedená cena je platná pre zákazníkov zo Slovenska a je vrátane transportných nákladov.

(00420) 777 606065 - poradenstvo

www.mauki.cz - informace v českém jazyce


Popis MaukiMauki - vybavenie stroja, rozmery a stručná charakteristika

1. Typ konštrukcie

Na podvozku z odolného oceľového plechu (žiarovo zinkovaného) je namontovaný priemyselný motor s prídavnou nádržou, fumigačné trubicou a zvonom sa stabilizačnými tŕňmi a s vyhľadávací sondou.

2Mauki likvidující krtka obecného v areálu fotbalového hřiště. Krtek se sem dostal z neudržovaného prostředí venkovního a poddoloval dlaždice u kůlny. Velký pozor při aplikaci Mauki na možný únik oxidu uhelnatého i do tohoto prostoru. Po vyplynování je nutné zajistit důkladné vyvětrání.. Podvozok

Podvozok s dvoma rukoväťami a vodiacim okolo (pneumatickým, veľkosť pneu 4.00-4). Materiál: Plechová oceľ žiarovo pozinkovaná.

3. Spaľovací motor

Mauki - fumigace hrabošů polních, pod zábradlím jsou hromádky zeminy krtka obecnéhoŠtvortaktný benzínový motor, Honda GX 200T QX4, výkon 4.1kW (5,5 hp), maximálne otáčky 3400 / min
Spotreba paliva 0,77 l / h. Palivová nádrž z oceľového plechu je umiestnená priamo nad motorom s kapacitou 3,1 litra.
Zadné prídavná nádrž má kapacitu 10 litrov fumigačné kvapaliny (bezolovnatý benzín plus 2% nafty).
Spotreba splyňovací (fumigačné) kvapaliny pri plnom zaťažení je max. 4,02 l / h.
Jedna celá nádrž je dostatočná na cca. 2,5 hodiny práce a tým sa ošetrí priemerne napadnutá plocha o výmere 1.000m2.

Krtka obecného najdete u listnatých lesů. Odtud si rozšířil své teritorium až na trávník.4. Ovládanie

Ovládací panel je umiestnený na pravej strane stroja s elektrickým vypínačom motora a ventilom pre plynovania.

5. fumigačné jednotka

Fumigačné (vykurovacia) jednotka stroja sa skladá z fumigačné flexibilné hadice a zvonu. Plynová fumigačné oceľová hadica s dĺžkou 1000 mm a vonkajším priemerom 35 mm je pripojená priamo k výstupu Fumigace hryzce v okrasném záhonu, velký problém pro majitele zahrady je sousedící listnatý les výfukového systému spaľovacieho motora. Dymový zvon (priemer 185 mm) s rukoväťou je vyrobený z žiarovo pozinkovanej ocele a má tri hroty, ktoré drží zvon v pevnej polohe počas fumigácia. Pre fumigáciu sa zvon pokladá na odkrytú chodbu škodcov a jeho zatlačením do pôdy sa zamedzí úniku plnu. Zvarená rukoväť zvonu je dlhá 700 mm a ďalej obsahuje pošvu pre sondu s dĺžkou 680 mm vyrobenú z kadmiové ocele.

6. Teploty na zariadení

Ideální prostředí pro hryzce vodního - voda a dostatek mladých kořenů. V hromadách dřeva může mít svůj úkryt, plynování provádějte nejprve těsně u nich.Teplota po 15 minútach plného zaťaženia na hlave valcov: 77 ° C na kryte výfuku: 32 ° C na výfukovej hadici: 200 ° C na dymovom zvonu: 51 ° C

7. Rozmery

Dĺžka: 1260 mm Šírka: 590 mm (medzi rukoväťami), 850 mm (s bočne vyčnievajúce flexibilnou vykurovacia hadicou) Výška: 640 mm, 890 mm (plynová hadica sa zvonom v prepravnej polohe), 1070 mm (so zasunutou sondou)

Mauki - likvidace krtka obecného v blízkosti greenu8. Hmotnosť

Celková hmotnosť: 37 kg

9. Hlasitosť

Hlasitosť u uší obsluhy: 78 dB
Hlasitosť priamo na zariadení: 84,5 dB
Hlasitosť pri 5 metrovej vzdialenosti: 70 dB
Likvidace krtka obecného na golfovém hřišti. Problém je listnatý les a potok v okolíHlasitosť pri 10 metrovej vzdialenosti: 64,5 dB


Stručná charakteristika Mauki:

Zariadenie je veľmi praktické. Umožňuje usmrtenie škodcov, ktorí žijú v krajine, tým, že sa zavedú výfukové plyny (výfukové plyny štvortaktných motorov plus výfukové plyny z fumigačního systému) do podzemných skupina1chodieb škodcov. Pre maximálny účinok je potrebné naplánovať dostatočnú dobu fumigácia. V závislosti na dĺžke dráhy možno očakávať dobu vykurovaní cca 5 minút na stavbu (otvor chodby) škodcu. Vykurovacie zariadenie sa zvonom sa umiestňuje na voľný (otvorený) vstup do systému chodieb škodcu a zatlačením zvonu do pôdy zabraňuje úniku plynu do okolia. Tri hroty drží zvon v stálej polohe. Pridaním 2% motorovej nafty sa stanú výfukové plyny dobre viditeľné. Tým sa stáva podzemné rozmiestnenie systému chodieb viditeľné aj na povrchu a to vďaka únikom dymu v sondou vykonaných otvoroch. Pri používaní prístroja Mauki je potrebné venovať pozornosť pokynom uvedeným v návode na obsluhu.

 

Viac videí nájdete tu 

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.